O ŠkoliProgrami obrazovanja – Vozač motornog vozila

• jedno od najtraženijih zanimanja – iskoristi mogućnost brzog zaposlenja i stjecanja vlastite zarade
  • u tri godine redovnog školovanja učenik dobije vozačku dozvolu s navršenih 18 god. za B i C kategoriju
    (građani dobiju C kat. s minimalno dvadeset i jednu god.)
  • učenik u našoj autoškoli ukupno 45 sati upravlja vozilima B i C kategorije (osobnim i teretnim vozilom – kombinirano)
    Početak polaganja kategorija na kraju 2. razreda
  • kategorije koje učenik dobije: AM, B, C1, C, F, G
    • S navršenih 18 godina učenik dobije B kategoriju, a C kategoriju kad završi 3. razred
  • Mogućnost nastavka školovanja

Detaljnije:

Upravlja vozilom unutar gradskog područja te u međumjesnom i međunarodnom prometu. Obavlja poslove pripreme vozila za prijevoz, vodi prijevoznu dokumentaciju, otklanja manje kvarove na vozilu, preuzima teret u prijevozu, nadzire utovar i istovar te vodi brigu o njegovoj zaštiti. Nakon završetka obrazovanja i određenog radnog iskustva polaznik se kroz stručno usavršavanje može osposobiti za vozača autobusa, taksi vozača i autodizaličara. Vozač mora imati vrlo dobre senzorne, mentalne i psihomotorne sposobnosti, te emocionalnu stabilnost što se utvrđuje liječničkim pregledima. Zapreke za obavljanje navedenih poslova su teže bolesti unutrašnjih organa, oštećenja udova i kralježnice, poremećaji vida i teška oštećenja sluha, epilepsija, teži oblici šećerne bolesti, alergijske i kronične bolesti dišnog sustava, psihičke bolesti.

Nakon završenog redovnog školovanja u trajanju od 3 godine učenik dobije vozačku dozvolu s navršenih 18 god. za AM, B, C1, C, F, G kategoriju, dok obični građani C kategoriju mogu dobiti tek s navršenom 21 godinom. Učenik u autoškoli ukupno 45 sati upravlja vozilima B i C kategorije (osobnim i teretnim vozilom – kombinirano).

Ima mogućnost nastavka školovanja za zanimanje Tehničar cestovnog prometa (četverogodišnje zanimanje), tako da se nakon 3. razreda priključi redovnom 4. razredu ili upiše naše obrazovanju odraslih, uz minimalno polaganje razlikovnih ispita. Dobri učenici tako mogu u 4 godine školovanja imati dva zanimanja, dvije vozačke dozvole (B, C) te nastaviti školovanje na Fakultetu prometnih znanosti.