Datum objave: 1. rujna 2023.
Kategorija: Aktivnosti | Vijesti

Stručni skup 2023.

U četvrtak  31. kolovoza i petak 1. rujna 2023. godine naša škola bila je domaćin stručnog skupa na državnoj razini koji je organizirao aktiv prometa. Prisustvovalo je 45 profesora iz prometnih škola iz cijele Hrvatske (Zagreb, Varaždin, Čakovec, Šibenik, Osijek, Čazma, Đurđevac, Beli Manastir, Metković, Sinj, Konjščina i Sisak).

Stručni skup osmišljen je u cilju osnaživanja kompetencija nastavnika kako bi prepoznali   interakciju između sigurnosti prometa i društvenih faktora.  Također, nastavnici će analizirati promjene u Zračnoj luci Split nakon Schengena i primijeniti UI alate i ostale tehnološke inovacije u nastavi.

U sklopu stručnog skupa organiziran je posjet Centru za kontrolu i nadzor prometa.

Vremenik predavanja je bio slijedeći:

Teme:

1. Željko Antunović, dipl.ing.  i Nenad Zuber, dipl.ing.: “Prevalencija vršnjačkog nasilja i sigurnost prometa”
  2. Maja Lončar Skender, dipl. psih. : Uloga škole i nastavnika u zaštiti mentalnog zdravlja djece i adolescenata“
  3. Dr.sc. Zorana Bačelić: “Standardi i mitovi o poduzetništvu”
  4. Jasminka Ančić,dipl.ing. i Anela Kraljević,dipl.ing.: “Zračna luka Split – prije i nakon Schengenske pravne stečevine”
  5. 2. Goran Topalović, dipl.ing.: “Osvrt na disciplinu Vožnja motornog vozila na WSC natjecanjima od 2019. – 2023.”
  6. Ivan Goran Pelivan, dipl.ing. i Krunoslav Brzak, dipl.ing.: “Umjetna inteligencija u obrazovanju i prometu”
  7. Miroslav Budić,dipl.ing.: „Nadzor i održavanje tunela“

Priredio: Ivan Goran Pelivan, dipl. ing.