Datum objave: 27. siječnja 2022.
Kategorija: Aktivnosti

Terenska nastava 01/2022

Dana 27.01.2022. učenici 3.c razreda Srednje tehničke prometne škole smjera tehničar za poštanske I financijske usluge posjetili su muzej grada Splita uz vodstvo profesora Ivana Baranovića i kustosicu Petru.

Upoznali smo se s povijesnim znamenitostima grada Splita. Razgledavanjem muzeja započeli smo priču o nastanku grada Splita i Dioklecijanove palače. Iz različitih dokumenata i predmeta koji se nalaze u prostoru muzeja naučili smo mnogo toga o životu naših sugrađana kroz povijest.

Upoznali smo se s utjecajnim osobama koje su djelovale na prostoru grada i koje su ostavile neizbrisiv trag u stvaranju hrvatske povijesti kao što su: Marko Marulić, Ivan Meštović i ostali.

Višesatna terenska nastava ostavila nam je pozitivan dojam kroz koji smo stekli jedno novo životno iskustvo. Nadam se da ćemo i u skoroj budućnosti kroz slične izlete upotpuniti širu sliku našeg grada i domovine u kojoj živimo.

Priredila: Barbara Grgić, 3.c