Tragovima starog Splita, listopad 2011.

Edukativne radionice u Muzeju grada Splita

Ove školske godine po prvi put smo organizirali posjet učenika muzejima i znamenitostima grada. Naši učenici sudjelovali su u raznim edukativnim radionicama Muzeja grada Splita u pratnji svojih razrednika, pedagoginje i psihologinje. Dok su jedni krenuli zanimljivom šetnjom tragovima starog Splita drugi su u nesvakidašnjem posjetu Muzeja grada Splita saznali sve o muzejskim zanimanjima te kako se vodi briga o muzejskim predmetima i kako živi muzej iza kulisa.

Dana 06.10.2011. godine učenici 2.A razreda krenuli su u razgledavanje grada Splita u okviru radionice „Tragovima starog Splita“. Okupili smo se kod spomenika Grguru Ninskom u 13.30 i krenuli prema Muzeju grada Splita u Papalićevoj ulici. Dočekala nas je djelatnica muzeja te nas je provela kroz izložbu muzeja. Pritom smo doznali mnogo o povijest našeg grada, od rimskog doba pa do danas. Nakon uvodnog dijela krenuli smo u razgledavanje grada s našim vodičima. Razgledali smo Dioklecijanovu palaču i prošetali trgovima. Jako nam se svidjela radionica i šetnja gradom te boravak na otvorenom.

Ana Marin i Ivana Lendić 2.A

Vidi slike

Uredili: Administrator, Taida Valentić, prof., Sunčica Šarunić, ped.