Sv. Nikola - dan škole, prosinac 2010.

~~~ Dan zamijenjenih uloga ~~~

Na zanimljiv i neobičan način obilježili smo Dan škole koji se tradicionalno u našoj školi održava na blagdan sv. Nikole. Velik je to dan za školu i nastava je ovog puta počela nešto drugačije.

Hodnicima su šetali učenici noseći razredne knjige, a nastavnici su na oduševljenje svih učenika, sjedili u školskim klupama, ometali nastavu dok su učenici pokušavali stvoriti radnu atmosferu.

Osnovna namjera ovog projekta je jačanje međusobnih odnosa učenika i nastavnika, izgradnja bolje međusobne komunikacije i stvaranje boljih i konkretnijih uvjeta rada.

Na kraju su se učenici počastili slatkišima, kolačima, grickalicama, sokovima.

Ideja za ovaj projekt potječe od učenika 1b razreda u suradnji s Nastavničkim vijećem.

Kako je prošao taj dan? Pogledajte slike-smjena A i slike-smjena B

Uredili: Administrator, Sunčica Šarunić, ped.

Komentari:

1b

- "Bilo mi je izvrsno, zabavljali smo se, smijali, bilo je perfektno. Većina profesora je bila zadovoljna našim zamjenama (ulogama). Uglavnom sve je super prošlo a zamjena učenik-profesor htjela bih da bude češće jer ćemo kroz šalu mnogo toga naučiti. Sve u svemu bilo je dobro i htjela bih da je više takvih dana!:)"

- "Bilo je very good."

- "Bilo je odlično ali nekim nastavnicima baš i ne."

1e

-"Ma bilo mi je extra. Svi sati su bili super. Smijali smo se cijeli dan."

-"Na dan škole bilo mi je fenomenalno. Najviše mi se svidjelo preko sata strojarstva i matematike."

1d

-"Bilo je dosadno, jedino što je bilo dobro je njemački, tu smo se svi zabavili."

-"Super zabavno, da je bar svaki dan tako."

1f

-"Bilo bi dobro da je bar svaki dan ovako!!!"

- "Dosaadaaa"

- "Bilo je super, najbolji dan u godini!!!"

- "6. sat najbolji-Ja sam glumio profesora Grubača. Zašto ja, jer sam ipak to ja. Podijelio sam desetak jedinica i dvije-tri opaske. ODLIČNO !!!"

2d
- "Bilo je super, profesorica iz njemačkog je bila najbolja,ona je kraljica."

- "Bilo je jako ugodno družiti se sa nastavnicima."

- "Bio je show. Trebalo bi biti više puta na godini. Najbolje je bilo na satovima engleskog i matematike."

- "Najviše mi se svidio sat njemačkog jer smo se tamo najviše zabavili."

3b

- "Meni je bilo dobro, trebali bi svaki tjedan tako  ili bar jednom mjesečno."

- "Profesori su nas loše glumili, ponašali su se gore od nas."

- "Prof. Raguž je super glumila"

- "Ludilo brale, uživia san se 100%"

3c

Lucija Vuko i Nikolina Lauš: "Taj dan je dokazano da škola nije samo ustanova za učenje i ozbiljnost, već da ima mjesta i za šale i radost."

Luka Čavar:" Partijali smo, bilo nam je "par ekselans."

Ivana Tomić, Tina Mravak: "Bilo nam je super. To bi se trebalo ponavljati više puta, a ne jednom u godini."

Antea Boduljak, Ani Baturina:" Taj smo dan obilježili uz puno smjeha, a to nam pokazuje da škola može biti ne samo ozbiljna ustanova, već mjesto gdje se osječam ugodno i gdje čemo dolaziti s osmjehom."

4c

- Filip Muše: "Bilo je to jako jako lijepo iskustvo, ispunjeno radosti i smijehom. Taj mi se dan pošteno svidio, moram reći, svi profesori koji su tome sudjelovali također su bili jako jako cool. Bilo bi jako lijepo i zabavno kad bi to ponovili dogodine."

- Kristina Baran:" Meni se osobno svidjelo jer smo mi učenici mogli vidjeti kako je biti profesor, a profesori kako je biti učenik. Vrlo smiješno i zabavno."

- Ivana Teklić: "Bilo je zabavno zbog toga što nismo imali redovnu nastavu ali i zbog toga jer je to bilo nešto novo."

-Ana Parlov: "Ma, bilo je dobro. Jedino mi je žao što taj dan nije bilo sata iz poštanskog prometa. Bilo bi dobro kada bi mogli "vladati" profesorima bar tjedno na jedan dan."

-Anamarija Vuleta i Sandra Maleš: "Taj dan nam je bilo jako zabavno i lijepo. Bio je to jedan od rijetkih dana kada smo s guštom pošli u školu. Profesorima je bilo zanimljivo gledati kako mi učenici njih doživljavamo. Bilo bi lijepo kad bi se to ponovilo, i kada bi profesori u narednim danima uveli malo veselja, da s guštom očekujemo njihove sate."

4e

"Zamjena učenika i profesora dobra je ideja, jer nam se pojasnilo kako je biti profesor i sve u svemu nije lako. Bilo je zabavno i jedno novo iskustvo. Profesorima definitivno nije lako smiriti razred i nametnuti svoja pravila."

3d
"Bilo je savršeno, lijepo smo se nasmijali i profesori su dobro odglumili ulogu učenika."

"Bilo je extra, uživali smo u druženju."

4b
"Sve je bilo odlično, jako zabavno i poučno."